Família CUP 2013

(Športová hala SPU, Nitra, sobota 2.3.2013)

Futbalový    turnaj   Família   Cup  2013   sa  uskutočnil prvú marcovú sobotu v športovej hale Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Išlo o futbalový halový turnaj, na ktorom sa zúčastnilo 20 futbalových mužstiev, prevažne z farskej miniligy a ligy malého futbalu v Nitre, ale aj mužstvá z Bratislavy a Levíc. Hralo sa v zostave 4+1, hrací čas v jednotlivých zápasoch bol stanovený na jedenkrát 12 minút, vo vyraďovacích súbojoch sa v prípade remízy predlžovalo v časovom rozpätí 2 minút v zostave 3+1, pričom ako posledné kritérium rozhodovali pokutové kopy.

Rozlosovanie   futbalových    mančaftov    prebehlo  v  stredu   27. februára o 18.00 hod.  vo  Fit  bare  za  účasti  cca. 10 hráčov. Systém   turnaja  pozostával z piatich štvorčlenných skupín, pričom do vyraďovacích bojov postúpilo 12  najlepších celkov, t.j. 2 najlepšie tímy z každej skupiny a 2 najlepšie tímy z tretieho miesta. Najlepší 4 postupujúci boli hneď nasadení do štvrťfinále, zvyšní postupujúci odohrali ešte osemfinálové zápasy, ktoré sa určili žrebom. Predturnajový, ako aj turnajový los prebehol podľa predpokladov v napätej atmosfére, každý s napätím očakával akého súpera mu žreb udelí. Semifinálové a finálové zápasy sa odohrali na 2 polčasy, a to dvakrát 10 minút resp. dvakrát 12 minút. Prvé zápasy sa začali hrať o 8.20 hod. a meno víťaza sme spoznali o 20.00 hod. Za dodržiavanie pravidiel bol zodpovedný pán rozhodca.

Organizačnú taktovku nad celým turnajom Família Cup mal na starosti tím Famílie, ktorý si rozdelil jednotlivé úlohy na zabezpečenie plynulého priebehu turnaja a časového súladu jednotlivých zápasov. Na turnaji bolo zabezpečené ozvučenie, šatne, sociálne zariadenia, hlavný rozpis časového a hracieho harmonogramu a občerstvenie v podobe jednej sady minerálnych vôd (6) a balíčku 10 obložených bagiet pre každé mužstvo.

Hrací systém:

Hralo  sa  systémom 4+1, na hádzanárske brány.  Hrací čas pre jednotlivé zápasy  bol  1 krát 12 minút,  semifinálové  zápasy 2 krát 10 minút a finále 2 krát 12 minút. Na turnaji sa  hralo  v 4 členných skupinách. V základných skupinách hral každý s každým, pričom ďalej postúpilo najlepších 12 tímov, a to najlepšie 2 mužstvá z každej skupiny a najlepšie 2 mužstvá , ktoré skončili na treťom mieste v skupinách. Štyri najlepšie mužstvá (víťazi skupín) postúpili priamo už do štvrťfinále, zvyšných 8 postupujúcich tímov hralo ešte osemfinále. Osemfinálové zápasy sa určili žrebom. Vo vyraďovacej časti sa hralo KO systémom, v prípade nerozhodného stavu po odohratí hracej doby  nasledovalo predĺženie v podobe 2 minút v zostave 3+1, kde platilo pravidlo rýchlej smrti (kto skóruje, postupuje ďalej). V prípade, že sa nerozhodlo ani v predĺžení, nasledovali  pokutové kopy (3).

Hrací a časový hramonogram:

Hrací plán bol rozdelený na doobednú a poobednú časť. Skupiny A, B a C odohrali svoje základné zápasy od 9.00 - 13.00. Skupiny D a E odohrali svoje základné zápasy od 13.00 - 16.00. Tímy, ktoré hrali poobede (od 13.00) sa museli najneskôr do 13.00 dostaviť, kedy prebiehala ich prezentácia.

15.45 Postavičky FC Rosetex 2:1

Zo základných skupín postupuje najlepších 12 tímov (2 najlepšie tímy z každej skupiny plus 2 najlepšie tímy z tretieho miesta), pričom najlepší štyria z nich postupujú hneď do štvrťfinále, zvyšní ôsmi budú hrať ešte osemfinále. Osemfinálové zápasy sa určia žrebom.

Osemfinále: (žreb určil tieto dvojice)

16.00 SSC  Farajungen FC BAD BOYS 2:1 po predĺžení   ( 3:2 na pokutové kopy)
16.15 Odkopnuté uši Olympiakos 3:0
16.30 FOFO Nitra Dreamteam 5:1
16.45 GAUDIO Nitra Postavičky 2:1 po predĺžení  ( 3:2 na pokutové kopy)

Štvrťfinále:

(štvrťfinálové dvojice tvorí: prvý najlepší zo skupín – víťaz 1. osemfinále, druhý najlepší zo skupín – víťaz 2. osemfinále, tretí najlepší zo skupín – víťaz 3. osemfinále, štvrtý najlepší zo skupín – víťaz 4. osemfinále)

17.00 Caffé Platan SSC  Farajungen 2:1
17.15 Bulldogs FOFO Nitra 0:1
17.30 Realisti Odkopnuté uši 0:2
17.45 Ajax GAUDIO Nitra 0:2

Semifinále ( 2 krát 10 minút):

18.00 Caffé Platan FOFO  Nitra 1:0
18.25 Odkopnuté uši GAUDIO Nitra 3:2 po predĺžení   ( 5:4 na pokutové kopy)

Najlepší strelec:     [trofej pre najlepšieho strelca]

Víťazom Famílie Cupu 2013 sa stalo futbalové mužstvo Caffé Platan, ktoré na turnaji ani raz neprehralo a vo finále si poradilo s výborne hrajúcimi Odkopnutými ušami. Caffé vo finálovom zápase prehrávalo 0:1, neskôr otočilo vývoj stretnutia vo svoj prospech na 2:1, avšak hráč menom Matúš Turan z Odkopnutých uší krásnou strelou vyrovnal na 2:2. Už sa zdalo, že sa bude predlžovať, ale proti bol Miloš Tóth, ktorý 17 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času upravil na konečných 3:2 pre Caffé Platan. Víťaz si za toto umiestnenie prebral cennú trofej a vecnú cenu.

Mužstvo Caffé Platan vyhralo Famíliu Cup 2013 úplne zaslúžene, pretože počas celého turnaja podávalo konštantné výkony a prezentovalo sa technickou hrou na krátke prihrávky, ale aj nebezbečnými strelami zo stredných vzdialeností.

Futbalový tím Odkopnuté uši preukázal svoju bojovnosť a fyzickú výdrž, keď na rozdiel od svojho finálového premožiteľa musel odohrať ešte osemfinálový zápas. Taktiež mali pevné nervy, pretože v semifinálovom zápase vyhrali až na pokutové kopy, a to v pomere 5:4.

Tretiu priečku obsadilo mužstvo Gaudio Nitra, ktoré v zápase o 3. miesto porazilo FOFO Nitra jednoznačne 4:1. Trofej pre najlepšieho strelca na turnaji putovala do rúk Vladimíra Civáňa z mužstva Gaudio Nitra, ktorý na turnaji nastrieľal úctyhodných 5 gólov.

Na turnaji padlo spolu:                  102 gólov

Najviac gólov v zápase:                 6 gólov ( FOFO Nitra - Dreamteam 5:1 - osemfinále)

Najviac gólov strelilo mužstvo:       Caffé Platan - 16 gólov