Miesto konania:          Nitra, hala SPU, Československej armády 1
Hrací čas: 1x12 minút (skupina), finále 1x15 minút
Pravidlá: pravidlá Ligy malého futbalu v Nitre
Hrací systém: 4+1
Futbalová lopta: č.4
Systém turnaja: Skupinový a vyraďovací
Odmeny: Trofeje a vecné ceny

Na turnaj sa celkovo prihlásilo 10 tímov. Hralo sa v 5-členných skupinách, pričom 4 najlepšie mužstvá z každej skupiny postupovali do štvrťfinále.

Hrací čas:

V skupinách   1x12 minút,  finále 1x15 minút. Oslabenie pri vylúčení hráča je 2 minúty, pokiaľ mužstvo neobdrží gól.

Hodnotenie:

Za víťazstvo v skupinách 3 body, za remízu 1 bod.

Gunners - Família 6:0

Po základnej časti: (postupujú prvé 4 mužstvá)

Víťaz 1A -4B   vs.   Ví. 3A -2B Família - Premier Club 1:3
Víťaz 2A - 3B vs.   Ví. 4A -1B KERAM Lučenec - FC Štúrova      1:2 (na penalty 1:2)

O 3.miesto:

Família - KERAM Lučenec 2:5

FINÁLE (1x15 minút):

Premier Club - FC Štúrova 2:1pp

Vo vyraďovacej časti (od štvrťfinále) sa hralo KO systémom, v prípade nerozhodného stavu po odohratí hracej doby nasledovalo predĺženie v podobe 2 minút v zostave 3+1, kde platilo pravidlo rýchlej smrti (kto skóruje, postupuje ďalej). V prípade, že sa nerozhodlo ani v predĺžení, nasledovali pokutové kopy (3).

Komentár:

Víťazom III.ročníka Família Cupu 2015 sa stalo mužstvo Premier Club, ktoré vo finále zdolalo tím FC Štúrova pomerom 2:1 po predĺžení. Tím Premier Club vystriedal na pozícii víťaza podujatia, minuloročného víťaza - tím Bulldogs, ktoré však tento rok neštartovalo na turnaji. Tento ročník priniesol zaujímavé obraty predovšetkým vo štvrťfinále, kedy v oboch  štvrťfinálových zápasoch zvíťazil ,,outsider,, nad doposiaľ suverénnymi celkami, a to v prípade Famílie, ktorá zdolala víťaza A skupiny tím Rossoneri 3:1, a taktiež tím FC Štúrova, ktorá jednoznačne zvládla štvrťfinálový duel proti tímu Gunners, ktorý v základnej skupine získal maximálny počet bodov.

Veľmi peknými výkonmi sa prezentovali aj tímy mimo Nitry, predovšetkým však KERAM Lučenec, ktorý sa opäť prebojoval medzi 4 najlepšie mužstvá a skončil na veľmi peknom, treťom mieste po víťazstve nad Famíliou 5:2. Família obsadila ,,až štvrtú priečku,, ale nad jej inkasovanými 20 gólmi v základnej skupine, je to priam úžasný výsledok, kedy sa jej na domácom turnaji podarilo postúpiť zo skupiny, a dokonca až do semifinále!

Organizácia turnaja prebiehala v poriadku, na zápasy dohliadali dvaja skúsení rozhodcovia a turnaj vyvrcholil odovzdávaním cien pre mužstvá, ktoré skončili na prvých 3 miestach: