Família - Cedro  1:14     (0:6)

Zostava Famílie:  ( Paťo, Jaro, Lukáš Martiška, Filip, Marek Fukas - HAVRAN)

Góly: (Paťo)

Komentár od ligy:
Aj druhý nováčik inkasoval dvojcifru. Cedráci, posilnení najmä o Janáka, sa pustili do svojho súpera od začiatku zápasu a nenechali nič na náhodu. Nováčik z Nitry sa snažil hrať otvorený futsal, no kopil veľké chyby v strede poľa, a to Cedro využívalo na smrtiace útoky. Rodinkári navyše nemali žiadneho hráča na striedanie, postupne odpadli aj kondične, a tak sa zrodilo vôbec najvyššie víťazstvo v 1.kole.

2.kolo MHL ŠURANY, 1.12.2013

Família - Royal  4:5   (1:4)

Zostava Famílie:  ( Paťo, Tomáš, Dano, Jaro, Lukáš Palka, Filip - HAVRAN)

Góly: (Paťo, Tomáš (L),  Lukáš Palka, Dano)

Po polčase síce Nitrančania prehrávali pomerne jednoznačne 4:1, no favorit nemal jednoduchú prácu počas celého zápasu. Rodinkári sa odhodlanou hrou úplne zaslúžene vrátili do zápasu a dotiahli sa až na rozdiel jediného zásahu, skúsenejší royalisti si ale víťazstvo v samom závere postrážili.

3.kolo MHL ŠURANY, 8.12.2013

Família - Demižón  1:3     (1:1)

Zostava Famílie:
( Tomáš, Paťo, Jaro, Lukáš Palka, Marek Fukas,  Lukáš Martiška, Hlinka, Dano - HAVRAN)

Góly: (Hlinka)

V súboji doposiaľ bezbodových mužstiev mal po celý zápas o čosi viac z hry Demižón. Po oťukávacom úvode sa aj ujal vedenia, no keďže svoje ďalšie šance nevyužil, trpezlivo hrajúca Família trestala na 1:1. V úvode druhého polčasu sa však Demižón opäť ujal vedenia a vzápätí mu pomohla presilovka ku gólu na 1:3. Aj vo zvyšku zápasu mali viac lepších šancí demižoňáci, ktorí si dvojgólové vedenie postrážili až do konca.

4.kolo MHL ŠURANY, 15.12.2013

Família - Cabernet Sauvignon  2:5     (0:3)

( Tomáš, Paťo, Jaro, Lukáš Palka, Filip,  Lukáš Martiška, Hlinka, Marko Stanojevič, - HAVRAN)

Góly: (Hlinka, Filip)

V súboji bezbodových tímov vsadil Cabernet, hrajúci opäť bez klasického brankára, na hru zo zabezpečenej obrany a táto taktika mu priniesla do polčasu trojgólové vedenie. Nitranom nemožno sympatické úsilie uprieť, chceli hrať, no slušne organizovaná a fungujúca defenzívna činnosť súpera slávila úspech. Ani v druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil. Za stavu 5:0 sa predsa len presadili aj rodinkári a dvoma čestnými úspechmi kozmeticky upravili konečné skóre zápasu.

5.kolo MHL ŠURANY, 22.12.2013

Família - Corgoň  2:6     (2:2)

Zostava Famílie:  ( Tomáš, Paťo,  Lukáš Palka, Filip,  Lukáš Martiška, Hlinka, Marek Fukas, Dano - JARO)

Góly: ( Tomáš 2 (L, L) )

Bude to znieť možno ako obohratá pesnička, ale aj v tomto zápase Nitrančania predviedli, že vedia a chcú hrať, bojovali. Napokon však svoje úsili opäť nedotiahli do konca a v konečnom zúčtovaní ťahali za kratší koniec. Vyrovnaný prvý polčas skončil spravodlivo remízovo, v tom druhom ale corgoni mali predsa len viac z hry a štyrmi gólmi rozhodli zápas. Najmä za stavu 2:3 a 2:4 ale Família nebola ďaleko od zdramatizovania zápasu, svoje kľúčové šance však využiť nedokázala.

6.kolo MHL ŠURANY, 29.12.2013

Família - Win Time  2:3     (1:3)

Zostava Famílie:  ( Tomáš, Lukáš Palka, Filip,  Lukáš Martiška, Hlinka, Andrej Civáň, Jaro - HAVRAN)

Góly: ( Civáň 2 )

Titulok:   Rodina splašila tigre.
Najpríjemnejším herným prekvapením kola ale bezo sporu zostala Família, ktorá siahala s Win Time-om minimálne na bod. Od začiatku zápasu sa Nitrania, ktorých hru oživila aj dodatočná registrácia Civáňa, dostávali proti vysokému favoritovi do nemalého počtu gólových príležitostí. Je pravda, že tigre takisto pôsobili menej koncentrovaným dojmom, Família však až do konca zápasu podávala výborný výkon a dokonca sa dokázala dostať aj do záverečného tlaku, kde svoje dve veľmi sľubné pozície nevyužila. Gólom výrazne smrdela najmä tá, pri ktorej vari dvadsať sekúnd pred koncom zápasu z bránkovej čiary vykopával loptu Ma.Fíšan.