Dunajská Streda 2012

DUNAJSKÁ STREDA (KDH)

(Športová hala)

(nedeľa, 26.2.2012)

    Na tento turnaj ma zavolal Ozzy, ktorý mal za úlohu zohnať hráčov a vytvoriť tím, ktorý by cestoval na halový turnaj do Dunajskej Stredy. Ako býva už zvykom, na turnaj sa spočiatku prihlásilo množstvo hráčov ako Peter Spáč, Adam Ryban a ďalší, ale opäť, deň pred turnajom viacerí hráči odhlásili svoju účasť. Ja som zohnal brankára (Maťa Havrana) a ešte 1 hráča (Filipa Horného), a taktiež  som vybavil dresy. Tím sa volal ako už tradične FAMÍLIA.  Na turnaji sme neplatili štartovné, zložili sme sa len na benzín. Turnaja sa zúčastnilo 7 mužstiev. Turnaj sa konal pod záštitou Kresťansko – demokratického hnutia, organizátorom podujatia bol pán doktor MUDr. Martin Štuller, ktorý mal poradové číslo 89 na kandidátke KDH a od jeho syna sa Ozzy dozvedel o konaní tohto turnaja.

My sme z Nitry cestovali hneď ráno, najprv Ozzy vyzdvihol o 7.15 hod. Maťa Havrana na Chrenovej, o 7.25 hod. vyzdvihol mňa a Števa Andraška na Murániho ulici a potom sme cestovali pre Filipa do Jarku. Na turnaj cestovali 2 autá, šoférmi boli Ozzy a Marek Dojčán. Marek sa k nám pripojil až v dedine Cabaj Čápor – časť Riegler. Tímy boli rozdelené do 2 skupín, pričom prví dvaja z každej skupiny postupovali do semifinále. My sme boli v štvorčlennej skupine. Hralo sa 2 krát po 7 minút a od semifinále sa hralo systémom 2 krát 10 minút. Hralo sa 5+1. 

Turnaja sa zúčastnili títo hráči: Ja, Ozzy, Filip Horný, Števo Andraško, Marek Dojčán a Maťo Havran

Počet členov Famílie k ostatným hráčom: 3:3

 

1.zápas: 9:15hod                                     FAMÍLIA   –  MINISTERSTVO  FINANCIÍ

                                                                         3  -  0

   Góly: [ .....Filip, Števo, JaP.....]

 

2.zápas: 10:20hod                                         FAMÍLIA   –  FANTASY

                                                                         0  -  3

   Góly: [ ..........#..........]

 

3.zápas: 11:20hod                                           FAMÍLIA  –  MY

                                                                        2  -  0

   Góly: [ .........JaP, Ozzy...]

 

Semifinále: 12:45hod                                     FAMÍLIA  –  TÍM 304

                                                                       2  -  3pp

   Góly: [ .........JaP, Ozzy...]

(2:2 po skončení riadneho hracieho času, hneď sa išli kopať pokutové kopy, neuznali mi regulérny gól, mali sme postúpiť, konečný stav na jedenástky 1:2 )

 

O 3.miesto: 13:30hod                                    FAMÍLIA  –  STARÍ PÁNI

                                                                       2  -  0

   Góly: [ .......JaP, Filip...]

    Celkovo sme skončili tretí. Kapitán tímu Ozzy si na záverečnom ceremoniáli vyzdvihol za toto umiestnenie diplom. Mňa veľmi mrzelo, že nás poškodili, pretože vo finále sme mali byť my, ale aj o tom je šport, že sa stávajú chyby. Napriek tomu sa však sila a vôľa  narýchlo poskladaného mančaftu prejavila v poslednom zápase, kedy mužstvo napokon našlo nielen motiváciu, ale aj zvyšok síl a zdolalo starých pánov a získalo medailovú pozíciu, pretože predvedená hra si toto umiestnenie určite zaslúžila. 

Turnaj vyvrcholil jednoznačným víťazstvom mužstva FANTASY, ktoré zdolalo vo finále svojho súpera jednoznačne 5:0. Ak by som mal hodnotiť výkon jednotlivých našich hráčov, tak najväčší obdiv si zaslúžil brankár Maťo Havran, ktorý sa chvíľami prekonával, chytil dosť nepríjemné strely, podržal tím v krušných chvíľach a navyše chytil ešte aj jedenástku v pokutových rozstreloch. Veľkým prekvapením pre mňa osobne bol výkon Mareka Dojčána, ktorý ma prekvapil svojou bojovnosťou počas celého turnaja.  Ostatní hráči odohrali svoj štandard, mne sa darilo tak po technickej, ako aj po streleckej stránke. Dobre som  naordinoval aj taktiku, ako aj zostavu  2+1+2, ktorá nás posunula až na medailovú pozíciu, čo si myslím, že nikto z tímu by si netrúfal povedať pred začiatkom turnaja.

V závere som ohodnotil výkony našich hráčov, ktorým som priradil určitý počet bodov na stupnici od 1 do 10.(1 = minimum, 10 = maximum).

Ozzy (kapitán)

7

Ja (Tomáš Rebič)

9

Havran

8

Števo Andraško

7

Filip

8

Dojo

5