Dunajská Streda - tráva 2012

DUNAJSKÁ STREDA

(Nedeľa 30.9.2012)

(umelá tráva)

    Tento turnaj je pokračovaním dunajsko – stredského futbalového kolotoča (zima – leto), kedy v zime sa hrá turnaj v hale a v lete na umelej tráve. Kapitánom bol opäť Ozzy, avšak tentoraz sme zháňali hráčov spoločne. Ozzy zabezpečil dopravu a 1 hráča a Tomáš zabezpečil zvyšok tímu spolu s brankárom. Tím sa volal, ako už býva zvykom, Família. Za turnaj sa platilo štartovné 20 Є (na jedného hráča 3 Є). Hralo sa 5+1,  2 krát po 10 minút.  Na turnaji štartovalo 5 mužstiev, hralo sa v jednej skupine systémom každý s každým.

     Vyrážali  sme z Nitry o 9.30hod a s Marekom Dojčánom sme sa stretli za obcou Cabaj-Čápor asi o 10.00hod. Maťo Havran a Marko Stanojevič cestovali potom už s Marekom Dojčánom, a ja, tato sme ostali u Ozzyho. Do Dunajskej Stredy sme prišli o 10.45hod. Na turnaj teda cestovali 2 autá, šoférmi boli Ozzy a Marek Dojčán. Keď sme prišli do Dunajskej Stredy, stretli sme sa tam s Ozzyho kolegom, ktorému tím neprišiel, preto nás poprosil, či by nemohol hrať s nami. Ozzy, ako kapitán, mu štart za Famíliu povolil (súhlasil som aj ja), nakoľko sme boli v oklieštenej zostave bez náhradníka, takže 1 hráč naviac sa nám veľmi hodil.

Turnaja sa teda zúčastnili: Ja, Ozzy, Janko, Marko, Dojo, Kuzma Jozef (Ozzyho kolega) a Maťo Havran

Ozzy pri losovaní, kto začne hrať ako prvý, si vytiahol číslo 1, takže sme nastupovali na úvodný zápas celého turnaja.

Počet hráčov Famílie k ostatným hráčom: 4:3

 

1.zápas: 11.00hod                                 FAMÍLIA  –  RADNIČNÉ a.s.

                                                                              1 : 0                                         [0:0]

            Góly: [......Marko...]

 

2.zápas: 11.40hod                                 FAMÍLIA  –  MY

                                                                             1 : 2                                          [0:1]

            Góly: [......JaL...]

 

3.zápas: 12.40hod                                FAMÍLIA  –  XXX

                                                                             5 : 1                                          [4:0]

            Góly: [......Ozzy, Marko, Ozzy, Marko, JaL...]

 

4.zápas: 13.40hod                                 FAMÍLIA  –  Real Madrid

                                                                              5 : 1                                          [0:1]

            Góly: [......JaP, JaP, Ozzy,  JaP, Ozzy ...]

 

            Turnaj sme vyhrali. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Po 3 rokoch existencie, Família vyhrala svoj prvý turnaj. Čakanie sa vyplatilo. Fantastické. Ohromujúce. Len tieto slová sú vhodné na krásne turnajové víťazstvo Famílie. Famílii sa podarilo prvý raz zvíťaziť na futbalovom turnaji. Už síce bola aj vo finále, aj 3.miesto obsadila, ale chuť víťazstva do nedele 30. septembra 2012 ešte neokúsila. Za toto umiestnenie si kapitán tímu Ozzy prevzal diplom aj futbalovú loptu, ktorú si odniesol domov Marko. Víťazstvo Famílie sa však nerodilo ľahko, musela počas celého turnaja podávať sústredené výkony s prepracovanou taktikou, ktorá by bola účinná na každého súpera. To sa jej v konečnom hodnotení aj podarilo, kedy mala na konte 3 víťazstvá a 1 prehru a impozantné skóre 12:4. O jej prvenstve nakoniec rozhodol len jediný bodík. Obzvlášť zaujímavé je, že sme sa prezentovali vysokou streleckou efektivitou a kvalitnou obranou s veľmi istým brankárom, ktorý inkasoval počas celého turnaja len 4 góly, ba dokonca si v jednom zápase udržal čisté konto. Veľkým prínosom bol Jozef Kuzma – Ozzyho kolega, ktorý sa výborne zapracoval do tímu, neurobil žiadnu fatálnu chybu a zbytočne nebehal naivne dopredu, ale naopak, držal si svoju zadnú líniu. Treba pochváliť aj Janka, ktorý aj napriek vyššiemu veku držal krok s mladými hráčmi a podal bezchybný výkon v obrane a vypracoval 2 finálne nahrávky.  Marko Stanojevič potvrdil povesť útočníka a strelecky sa presadzoval v každom zápase. Za jeho najdôležitejší gól možno považovať hneď úvodný, ktorým sme zdolali azda najsilnejšie mužstvo na turnaji. S plnou vážnosťou možno povedať, že tento gól nám vyhral turnaj. Tomáš odohral turnaj s vyšším priemerom, snažil sa, bojoval, zblokoval pár striel, ale najväčším kameňom úrazu bola opäť jeho slabá strelecká efektivita, kedy minimálne 2 tutové šance, priam do prázdnej brány nepremenil. To sa Tomášovi nesmie stávať, lebo jeho, ako aj celého tímu to bude stáť triumfy v dôležitých zápasoch, a tým pádom aj celkové víťazstvo na turnaji. Naštastie to tentoraz stačilo. Ozzy a Marek Dojčán odohrali svoj štandard. Pri Ozzym by som vyzdvihol najmä jeho 2 pekné strely skoro zo 180 stupňového uhla v poslednom zápase, kedy poistil naše dôležité víťazstvo. Maťo Havran chytal s kľudom a s rozvahou, dostal síce 1 lacný gól (padáčik), ale pár dobrých a tvrdých striel súpera zneškodnil bravúrne.

            Celkovo z pohľadu mužstva možno byť na výkon Famílie pyšný, pretože sa jej podarilo dosiahnuť maximum z minima, čo mala k dispozícii. Vyhliadky na celkové víťazstvo neboli u hráčov veľké, ale aj napriek tomu sa nám to podarilo. 

V závere  som ohodnotil výkony našich hráčov, ktorým som priradil  určitý počet bodov v stupnici od 1 do 10. (1 = minimum, 10 = maximum).

Ozzy (kapitán)

8

Ja (Tomáš Rebič)

9

Havran

7

Jozef Kuzma

Marko

7

7

Janko

7

Dojo

5