HALLENFUSSBALL WM Fischamend 2011

HALLENFUSSBALL   WELTMEISTERSCHAFTEN   2011

(Fischamend)

(17.12.  -  18.12. 2011)

    

Ako je už pri tomto turnaji zvykom, konal sa v decembri, v rozpätí dvoch dní (výnimku tvoril len rok 2010, kedy sa turnaj posunul až na február). Halových majstrovstiev sveta v Rakúsku sme sa zúčastnili už druhýkrát v rade a opäť taktovku do rúk nad turnajom prevzal náš kamarát NIMA MOSHIRIAN. 

Vďaka nemu sme opäť hrali v jeden deň základnú skupinu, (nedeľa 18.12.2011), a v prípade postupu aj ďalšie zápasy, ale už s vyraďovacím systémom. Tentoraz sa podujatie uskutočnilo v mestečku Fischamend, ktoré sa nachádza na trase smerom na Viedeň (Schwechat), avšak nemusí sa ísť po diaľnici, ale po starej ceste cez hraničný priechod Berg- Petržalka. Turnaja sa zúčastnilo 24 mužstiev, ktoré boli rozdelené do 6 skupín po 4 mančafty v každej skupine. Nachádzali sme sa v skupine E ako na predchádzajúcom ročníku tohto turnaja a za súperov nám boli vyžrebovaní: domáce Rakúsko, Čierna Hora a Argentína, ktorá sa nakoniec nedostavila a bola nahradená nováčikom turnaja Novým Zélandom. Do osemfinále turnaja postupovali 2 najlepšie mužstvá z každej skupiny. Našim tradičným problémom, ako je nedostatok hráčov alebo odvolanie svojej účasti 2 či 3 dni pred odchodom, sme sa nevyhli ani tentoraz .

 

Na turnaj cestovali 2 autá, šoférmi boli Janko a Ivan Takáč. Naša zostava bola skoro nanovo zložená, ochudobnená o špičkového hráča Peciara, ako aj ďalších ostrieľaných hráčov typu Jurenka, či Zolo. Tím sa volal SLOVENSKO, pričom sme nastupovali vo ,,familiáckych" dresoch, ale s národnými farbami Slovenskej republiky. Počasie bolo pekné, svietilo krásne slniečko, bolo 6 stupňov.

Na turnaj teda cestovali: Tomáš, Janko, Matej Havran (brankár), Marko, Jaro Jašík, Marek Kečkeméthy, Ivan Takáč a Zuzka - kameramanka

Celkovo sme hrali 3 zápasy v skupine. Po prípadnom postupe (nikto ho však neočakával), by sme hrali ďalej.

Počet členov Famílie k ostatným hráčom: 7:0

 

1.zápas: 13:00hod                                     SLOVENSKO  –  RAKÚSKO

                                                                         0  -  6

   Góly: [ ..........#..........]

 

2.zápas: 14:30hod                                 SLOVENSKO  –  ČIERNA HORA

                                                                          0  -  4

   Góly: [ ..........#..........]

 

3.zápas: 15:30hod                                 SLOVENSKO  –  NOVÝ ZÉLAND

                                                                          0  -  2

   Góly: [ ..........#..........]

    

Ako vidno z výsledkov, nezahrali sme nič, ale to nič skutočne znamená absolútne nič, a to sa vyjadrujem veľmi jemne. Počas celého turnaja sme nedali ani jeden gól (aj keď treba povedať, že šance sme mali), inkasovali sme až 12 gólov, ale okrem už chronickej streleckej neefektívnosti bola kameňom úrazu naša zbrklá, nekoordinovaná a absolútne nemožne predvedená rozohrávka, od ktorej sa potom odvíjala celá hra. 

V tíme panovala nervozita a frustrácia, ktorej sme sa nezbavili počas celého turnaja. V jej dôsledku sme chybovali aj pri triviálnych futbalových úkonoch, pri ktorých inokedy nerobíme chyby.  Nepreberali sme si hráčov, nemali sme žiadnu futbalovú koncepciu, neukázali sme žiadnu umnú a prekvapivú nahrávku, ktorá by zaskočila súpera, nepredviedli sme žiadnu súvislejšiu akciu, ale zato dominovali v našej hre veľké nepresnosti, priam fatálne chyby v našej defenzíve, skackavé prihrávky (ak sa vôbec podarilo prihrať), nepohyblivosť, nebojovnosť, vzájomné prekážanie si vlastných hráčov, a bohužiaľ aj individuálnosť, sebeckosť a chamtivosť na loptu, z ktorej pramenila zbytočná strata lopty a následný protiútok súpera, ktorý však na naše neštastie nekončil na brvne, tyči alebo na brankárovi, ale loptu zastavila až sieť v našej bránke.Na turnaji nepodal optimálny výkon ani jeden náš hráč, nepripravenosť na takýto turnaj sa prejavila na všetkých hráčoch.

 

Z pohľadu porovnania výkonov Famílie, resp. Slovenska,na predchádzajúcich turnajoch môžem s úplnou vážnosťou konštatovať, že tento turnaj sa nám absolútne nevydaril, ba priam by sa dal označiť 

za ,, fiasko"   resp. ,,blamáž".        

Celkovým víťazom sa stalo mužstvo Chorvátska a neúspešným finalistom bol tím Kosova.