HALLENFUSSBALL WM Stockerau 2010

HALLENFUSSBALL   WELTMEISTERSCHAFTEN   2010

(Stockerau)

(12.12.  -  13.12. 2010)

 

    Termín tohto turnaja bol pôvodne naplánovaný na december 2010, ale vzhľadom na blížiace sa vianočné sviatky viacero mančaftov ohlásilo neúčasť, za účelom cestovania svojich hráčov do svojich rodných krajín. Z tohto dôvodu sa termín turnaja posunul na február roku 2011. Turnaja sa zúčastnilo 24 mužstiev, ktoré boli rozdelené do 6 skupín po 4 mužstvá. Žreb určil, že sme hrali v skupine E, z ktorej postupovali iba prvé 2 mužstvá (podobne aj v skupine F), ale z prvých 4 skupín od A po D postupovali do osemfinále až 3 najlepšie mužstvá.

    Na turnaj cestovali 2 autá, šoférmi boli Toľa a Zolo. Naša zostava bola trochu pozmenená oproti predchádzajúcim turnajom, ale základ tvorili tí istí stáli a spoľahliví hráči. Tím sa volal tentoraz Slovensko (Slowakei), keďže išlo o medzinárodný turnaj, na ktorom môžu štartovať iba štáty a národnosti. Počasie bolo priaznivé, okolo 6 stupňov.

    Na turnaj cestovali: Tomáš Rebič, Janko Rebič, Maroš Vilček (brankár), Ľubomír Jurenka, Peter Peciar (Caffe Platan), Toľa, Toľov syn Martin Vdovičenko, Zoltán Sabo, Michailo Kunyčka (divák) a Emil( strýko) – kameraman.

    Dokopy sme hrali 5 zápasov, pričom prvý zápas sme hrali o 10.30 hodine a ďalšie asi v 45 až 60 minútových intervaloch. Hralo sa 1 krát po 12 minút, v zostave 5+1.

Počet členov Famílie k ostatným hráčom: 4:4

1.zápas: 10.30hod                                   Slovensko  –  Guinea

                                                                               3 : 4

            Góly: [....Peciar, Peciar, RebičL..]

 

2.zápas: 11.15hod                                   Slovensko  –  Rakúsko A

                                                                               3 : 2

            Góly: [....vlastný, Peciar, Peciar...]

 

3.zápas: 12.15hod                                    Slovensko  –  Srbsko

                                                                                2 : 4

            Góly: [....Peciar, Peciar...]

 

Osemfinále: 14.00hod                              Slovensko  –  Rakúsko B

                                                                                2 : 1

            Góly: [....Peciar, Peciar...]

 

Štvrťfinále: 15.00hod                                Slovensko  –  Srbsko

                                                                                 1 : 3

            Góly: [....Martin Vdovičenko...]

 

    Tentoraz sme síce v základnej skupine prehrali až 2 zápasy z troch, ale jediný vyhraný zápas proti Rakúsku B nám stačil na to, aby sme postúpili zo základnej skupiny z druhého miesta. O našom postupe rozhodlo lepšie vzájomné skóre z odohraných zápasov. V osemfinále sme poslali domov opäť Rakúsko, tentoraz výber ,, béčka", ale vo štvrťfinále sme sa opäť stretli s výborne hrajúcimi Srbmi, ktorí nás opäť porazili, aj keď   to už bol vyrovnanejší zápas. Tento štvrťfinálový zápas znamenal pre nás zároveň aj vyradenie z turnaja, ale celkovo ako tím sme odohrali turnaj dosť dobre, aj keď kapitán má vždy len tie najvyššie ciele. Umiestnili sme sa na konečnom 5.-8.mieste. 

Na turnaji nepodali optimálne výkony viacerí hráči, ale najväčším sklamaním bol výkon Ľubomíra Jurenku, ktorý sa bohužiaľ nepresadil ani v jednom zápase, hoci operoval stále na hrote útoku. Tomáš s Peťom Peciarom nepodali vynikajúci výkon, ako to bolo na turnaji La Copa Fonda, mne chýbala kondícia a prax s loptou a Peťo ešte stále nebol stopercentne fit, a navyše ho pobolieval kĺb. Napriek tomu títo dvaja hráči boli kľúčovými hráčmi na turnaji, zahrali nadštandardne, ale nároky na nich sú obrovské. Negatívom v našom tíme bola aj slabá strelecká produktivita všetkých hráčov okrem Peťa Peciara.

Strelci:

Peciar 8 gólov

Tomáš 1 gól (1L)

Martin Vdovičenko 1 gól

Celkovým víťazom sa stalo mužstvo Srbska, vicemajstrom bolo Chorvátsko.