Kleinfeld WM 2011

KLEINFELD FUSSBALLMEISTERCHAFTEN 2011

(Sportplatz LAC WIEN)

(25.6. – 26.6.2011)

 

Tento turnaj, ako aj turnaj v Stockeraue bol organizovaný prostredníctvom Nimu Morishiana, ktorý má na starosti futbalové turnaje, predovšetkým letné a zimné futbalové majstrovstvá štátov z celého sveta. Opäť sme sa nevyhli nášmu, už ,, tradičnému problému" s nedostatkom hráčov, kedy väčšina hráčov odmietne svoju účasť pár dní pred odchodom. Nakoniec sa nám to podarilo dať do poriadku a cestovali sme na náš v poradí už 6. turnaj. V tíme vládlo veľké nadšenie, aj keď tu boli obavy, čo sa týka kvality hráčov. Viacerí naši hráči neboli dostatočne vybavení, tak som im musel priniesť ,,technické vybavenie", ako kopačky či tarfy. 

Na tomto turnaji sa malo zúčastniť až 32 mužstiev, nakoniec to bolo 28, 29, pretože viaceré mančafty sa odhlásili kvôli posunutiu tohto turnaja o týždeň neskôr (možno sa domnievať, že si vybrali medzinárodné majstrovstvá Čiech a Moravy, ktoré sa konali súbežne v tomto istom termíne). Na tomto medzinárodnom turnaji sme vystupovali ako Slovensko, aj keď sme mali naše vlastné dresy s nápisom Família. Hralo sa 6+1 na šírku futbalového ihriska. Športový areál LAC WIEN sa nachádzal v centre Viedne.

Na turnaj cestovali 2 autá, pričom 1 auto šoféroval Janko Rebič a 2. auto išlo z Bratislavy, ktoré šoféroval Tomáš Koník. Vzdialenosť Nitra- Viedeň je 160 km. Cesta trvala približne 2 hodiny. Počasie bolo po celú dobu cesty nepríjemné, pršalo, ale našťastie počas našich zápasov nám nepršalo.

Na turnaj cestovali: Tomáš Rebič, Janko Rebič, Matej Havran (brankár), Tomáš Koník, Róbert Vitáriuš, Marko Stanojevič, Daniel Majerech, Milan Kisý, Zuzka – fotografka a Emil – kameraman.

Hrali sme v skupine 3 zápasy. Prvý zápas o 15.00 hodine, druhý o 15.50 hodine a tretí o 17.00 hodine. V prípade postupu by sme hrali aj v nedeľu, 26.6.2011. Hralo sa 1 krát po 20 minút, v zostave 6+1.

 

1.zápas: 15.00hod                                   Slovensko  –  Vietnam

                                                                               0 : 2

            Góly: [...#..]

2.zápas: 15.50hod                                   Slovensko  –  Ekvádor

                                                                               2 : 5

            Góly: [....Vitáriuš, RebičP..]

3.zápas: 17.00hod                                   Slovensko  –  Anglicko

                                                                               0 : 4

            Góly: [....#...]

 

Bohužiaľ sa potvrdili obavy z nedostatočnej kvality hráčov, nehrali sme ako tím, ale skôr ako skupina individualistov. Z hráčov nemôžem nikoho vyzdvihnúť, prětože sme si v útoku nevytvorili veľa šancí a v obrane nás prečíslovali. Pochvalu si azda  zaslúži len Janko Rebič, ktorý potvrdil svoju kvalitu výborným výkonom, a ako sa zdá, tráva mu sedí viac než palubovka v hale. Brankár Maťo Havran nás nepodržal, inkasoval až moc lacných gólov (4 či 5), zato náš nový člen kádra Dano Majerech zapadol do tímu tak herne, ako aj osobnostne a dúfam, že sa pripojí k našim ďalším výpravám vybojovať vytúžený pohár za víťazstvo na celom turnaji. Pán Milan Kisý odohral svoj štandard.