Laa an der Thaya 2011

18. SCHWARZER PETER HALLENFUSSBALL

(Laa an der Thaya)

(4.1. – 6.1. 2011)

 

Príprava na tento turnaj prebiehala už v novembri. Účasť prisľúbili viacerí hráči, ale  ako vždy tesne pred začiatkom nám oznámili, že nakoniec nepôjdu. Z tohto dôvodu bola u nás opäť dusná atmosféra ohľadom toho, či sa turnaja vôbec zúčastníme. Problémom bol opäť jeden hráč, ktorý nám ako zvyčajne chýbal a bez neho sme nemohli cestovať. Päť minút pred dvanástou alebo lepšie povedané, (napísané), 5 minút po dvanástej hodine, sa nám napokon podarilo, po obvolaní azda 20- tich potenciálnych hráčov, nahovoriť Romana Ondrejku, ktorý by s nami na turnaj cestoval.

Priebeh prípravy a plánovania tohto turnaja prebiehal presne tak isto, ako tie predchádzajúce, s problémami a s neistotou, ktoré sú dôsledkom nespoľahlivého, a bohužiaľ aj ,,primitívneho" správania niektorých hráčov. Sú nezodpovední a v samotnom závere, keď príde na lámanie chleba, tak odvolajú svoju účasť, často až z nepochopiteľných a nezmyselných dôvodov.

Toto všetko nás utvrdilo v tom, že na účasť na ďalších turnajoch sa budem pýtať len spoľahlivých hráčov (napr: Janko, Peciar, Zolo) a ak nepotvrdia svoju účasť aspoň týždeň pred odchodom, tak žiaden turnaj sa neuskutoční, lebo byť na vážkach až do samotného začiatku turnaja, a potom spájať tím zo zlepených hráčov resp. nehráčov nemá význam ani osoh.

Takže na turnaj do Rakúska nakoniec cestovalo len 1 auto. Šoférom auta bol Zolo, nevýhodou bolo, že išiel až z Bratislavy, preto sme museli my (Janko, Tomáš, Matej Havran), cestovať do Bratislavy autobusom, kde nás čakali Zolo a Roman Ondrejka. Cesta z BA do LAA AN DER THAYA trvala menej ako 2 hodiny, a keďže turnaj bol naplánovaný na 2 dni bez ohľadu na naše výsledky, noc sme strávili v českej dedine Hevlín asi 3 km od Laa v penzióne ZETOCHA kvôli lacnejšiemu ubytovaniu, ako nám ponúkal Hari Mader v Laa. Ubytovaní sme boli v 1 dvojlôžkovej izbe (Zolo + Roman Ondrejka) a v 1 trojlôžkovej izbe (Tato + Ja + Matej Havran).

Na turnaj teda cestovali: Tomáš Rebič, Janko Rebič,  Zolo Sabo, Roman Ondrejka a Matej Havran. 

Hralo sa opäť 2 krát 8 minút, v zostave 4+1.

 

1. zápas: 17.30 (5.1.2011)

FAMÍLIA   -   STAATZER

              1 : 6

Góly: [...........vlastný.....]

 

2. zápas: 20.50 (5.1.2011)

FAMÍLIA   -   FRISÖR ROBERT

              1 : 6

Góly: [......Roman  Ondrejka......]

 

3. zápas:  o postup do osemfinále, 12.00 (6.1.2011)

FAMÍLIA   -   NEW KIDS

              0 : 3

Góly: [...................#...............]

 

Skončili sme celkovo na 24. mieste z 25 – tich tímov. Obdržali sme za toto postavenie pohár (Pokal). Titul obhajoval víťaz z roku 2010 = STINKIATEN.